AÖL REHBER

aol sinavina nasil calisilir

Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sonu sınavları 01-02 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak.Sınavlar 3 oturumda gerçekleştirilecek.AÖL sınavlarında her dersten 20 soru sorulmaktadır. 100 puan üzerinden değerlendirilen sınavda her sorunun puan değeri 5 puandır. Sınavda başarılı olabilmeniz için 45 puan almanız gerekiyor.

01-02 Temmuz'daki sınavlara hazırlanan öğrencilerin AÖL sınavına nasıl hazırlanması gerekiyor? Açık Lise sınavında hangi konulara çalışmak gerek? Geçmiş AÖL sorularını çözmek fayda sağlar mı? AÖL Ders notlarına çalışmalı mıyım? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız. Detaylar yazının devamında.

 

AÖL Sınavlarına Nasıl Çalışmalıyım?

Açık Lise sınavlarında sorulan soruların zorluk seviyesi orta düzeydedir. Sınavlardan sonra yapılan değerlendirmeler bu yöndedir. Sınava gitmeden önce önceki sınavlarda çıkan soruları çözmenizde fayda vardır. 

Daha önceki sınavlarda çıkmış soruları çözmek size bu sınavdaki sorulacak sorular içinde fikir verecektir. Nasıl soruların sorulduğunu görmek açısından da fayda sağlayacaktır. Web sitemizde daha önceki sınavlarda sorulmuş sorular bulunmaktadır.

 

AÖL Sınavlarında Hangi Konulara Çalışmalıyım?

Açık Lise sınavına girmeden önce bol bol test çözmenizi öneriyoruz.Test çözdükçe hangi konularda hangi konularda eksiğiniz olduğunu da daha net görebilirsiniz. Konu eksiğinizi tespit ettikten sonra öncelikle o konu üzerinden birkaç kez geçerek tekrar etmenizde yarar vardır. Daha sonra konu ile alakalı çözümlü soruları inceleyin. Bütün bunları yaptıktan sonra bolca test çözün. Sitemizde AÖL sınavlarına hazırlanabilmeniz için online testler mevcuttur. Bu testleri çözerek sınava hazır olup olmadığınızı ölçebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken aşağıdaki bağlantı linkine tıklamak.

 

AÖL Ders Notlarına Çalışmalımıyız?

Açık Lise sınavlarına çalışırken mutlaka test çözün. Test çözerken zorlandığınız konu listesini çıkarın ve o konulara ders notlarından çalışın. Sitemizde AÖL ders notları bulunmaktadır.

AÖL Ders notlarına ulaşmak için tıklayınız..

 

Diğer yazılarımız:

AÖL Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?

Açık Lise Muaf Ders Ne Demek?

AÖL Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Açık Lise Ders Seçimi Nasıl Yapılır?

Açık Liseye Yeni Kayıt Nasıl Yapılır?

4.8690476190476 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.87 (42 Oylar)