AÖL REHBER

aol kayit yenileme ucreti

Açık liseye kayıt yenileme yaptırmak isteyen öğrencilerin her dönem başında ödemesi gereken bir ücret vardır. Bu ücret ödenmeden sistem üzerinden kaydınız yapılamamaktadır. Her dönem başında kayıt yenileme ücreti açıklanmaktadır. Açık Lise öğrencileri de bu açıklanan rakamı ödemek zorundadırlar.

AÖL kayıt yenileme ücreti ne kadar? Açık Lise kayıt yenileme ücreti nereye yatar? AÖL kayıt yenileme işlemlerini kim yapar? AÖL ders seçimi ne zaman yapılır? Bankamatikten AÖL kayıt yenileme ücreti nasıl yatırılır? Bu yazımızda merak ettiğiniz tüm bu soruların cevaplarını bulacaksınız. Detaylar yazımızda..

 

AÖL Kayıt Yenileme Ücreti Ne Kadardır ve Nereye Yatırılır?

2017 yılı içim AÖL kayıt yenileme sınav bedeli ücretini 30 TL olarak açıklanmıştır. Açık Liseye kaydını yeniletmek isteyen öğrenciler bu ücreti Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yatırmak zorundadırlar. Bankaya TC kimlik numaranızı beyan etmeniz şarttır. Halk bankası havale ücretide istemektedir bunu da hatırlatmak isteriz. 

AÖL kayıt yenileme ücretini yatırmadan kayıt yaptırmak için Halk Eğitim Merkezlerine veya Mesleki Eğitim Merkezlerine gittiğinizde sistem üzerinden kaydınızın yenilenmesi engelli olacaktır. Ücret ödendikten sonra sistem otomatik olarak kaydınızı yenilemeye izin verecektir. Bu sebeple parayı doğru yere yatırdığınızdan mutlaka emin olun ve kayıt yenileme işlemlerini son güne bırakmayın. 

Kayıt yenileme tarihlerini AÖL iş takvimini takip ederek öğrenebilirsiniz. AÖL 2017 İş Takvimi için tıklayınız

 

Halk Eğitim Merkezine veya Okula Herhangi Bir Ücret Ödeyecek miyiz?

Kayıt yenileme ücretinin 5 TL si Okul aile birlikleri, Mesleki Eğitim Merkezlerine, Halk Eğitim Merkezlerinin hesap numaralarına makbuz karşılığında ödenmesi gerekmektedir. Bu 5 TL siz bu merkezlere kitap veya resmi yazı gibi iişlemler için başvurduğunuz zaman talep edilecektir. Ve bu 5 TL yi diğer dönemde tekrar ödememeniz için makbuzunu mutlaka saklayınız.

 

Kayıt Yenileme Ücretini ATM den Yatırabilir miyiz?

Evet yatırabilirsiniz. Kayıt yenileme ücretini ATM den yatırdığınız zaman makbuzunuzu kayıt yenileme yaptırmaya giderken yanınızda götürmeyi unutmayınız. 

 

ATM den Kayıt Yenileme Ücreti Nasıl Yatırılır?

Şimdi sizlere ATM den AÖL Kayıt Yenileme Ücreti Nasıl yatırılır madde madde anlatacağız:

1-  Bankamatik tuşlarından "Giriş" tuşuna basınız..

2- Anasayfa Ekranından "Ödeme İşlemleri" tuşuna basınız..

3- Çıkan seçeneklerden "Eğitim Ödemeleri" seçeneğini seçin..

4- Açılan seçeneklerden "M.E.B Ödemeleri" tuluna basınız..

5- Ödeme yapmak istediğiniz sınav türü olarak ta "AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ/MAOL YENİ KAYITKAYIT YENİLEME ÜCRETİ"  seçeneği

6- TC kimlik numarasını yazınız ve "Giriş" tuşuna basın..

7- daha sonra 30 TL yi para haznesine yerleştirin

8- Ekranda yatırılan tutarın 30 TL yazmasına dikkat edin

9-  Yatırdığınız 30 TL yi görüyorsanız onay tuşuna basın

10- Son olarak ekranda gördüğünüz bilgilerin doğruluğundan emin olun ve doğruysa "ONAY" tuşuna basın..

11- İşlemler sonunda makbuzu almayı unutmayın..

12- Makbuzla birlikte kayıt yenilemek için Halk Eğitim Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezine gitmeniz gerekiyor.

Açık Lise kayıt yenileme hakkında daha detaylı bilgi almak istiyosanız AÖL Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Açık Lise kayıt yenileme işlemleriniz yapıldıktan sonra AÖL öğremci sistemine girerek ders seçimi yapmanız gerekmektedir. Ders seçiminin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız..

AÖL Ders Seçimi Nasıl Yapılır?

4.8414634146341 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.84 (41 Oylar)