AÖL REHBER

aol giris

Açık Lise Öğrenci Sistemi Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin ilk kayıtlarından mezun olana kadarki tüm süreci içeren bir sistemdir. Öğrencinin kişisel bilgileri ve ders bilgileri yer almaktadır. AÖL Sistemine Giriş yapılabilmesi için öğrenci numarasının ve AÖL sistem giriş şifresinin bilinmesi gerekmektedir.

aöl öğrenci girişi

AÖL Sistem şifresini nasıl alacağız? Açık Öğretim Lisesi’ne ilk kayıt yaptırdığınızda size öğrenci numaranızın yazılı olduğu bir belge ve AÖL öğrenci sistemine giriş yapabilmeniz için gerekli olan şifre verilecektir. Bu şifre geçici bir şifredir. Öğrenci numaranı ve geçici şifrenizle AÖL sistemine giriş yaptıktan sonra şifre değiştirme ekranı gelecektir. Bu ekrandaki alanlara eski şifrenizi girerek yerine kullanacağınız şifreyle değiştirmeniz gerekmektedir.

Unutmayacağınız bir şifreyi kullanmanızı önerirseniz. AÖL Öğrenci Giriş şifresini unuttursanız paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Yeni şifre almak için ALO 147’yi arayabileceğiniz gibi kayıt yaptırdığınız okula giderek de yeni şifrenizi alabiliriniz.

AÖL öğrenci sisteminde neler yapılabilir? Şimdi birazda bundan bahsedelim. Açık Lise Öğrencisi AÖL öğrenci sistemini ders seçimi yapmak için kullanmaktadır. AÖL ders seçimi kayıt yeniledikten hemen sonra yapılmalıdır. Eğer siz kaydınızı yeniledikten sonra ders seçimi yapmazsanız sistem otomatik olarak sizin yerinize ihtiyacınız kadar olan krediye göre ders ataması yapacaktır. Siz de dönem sonunda bu atanan derslerden sınava girmek zorunda kalırsınız.

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi sınavından önce öğrencilerin sınav girecekleri yerleri AÖL öğrenci sistemi üzerinden açıklamaktadır. Sınava nerede gireceğiniz öğrenmek isteyen öğrenciler AÖL öğrenci sistemine öğrenci numaraları ve kendilerine özgü şifreleriyle giriş yaparak “sınav giriş belgesinin” çıktısını alarak hem hangi derslerden sınava gireceklerini hem de hangi okulda sınava gireceklerini öğrenebilirler.

Açık Lise sınavı ne zaman yapılacak?

 

Açık Lise sınavları 3 oturum şeklinde yapılmaktadır. AÖL öğrenci sisteminden aldığınız bu sınav giriş belgesinde hangi oturumlarda sınava gireceğiniz yazmaktadır. Sınav giriş belgesinde girmeniz gereken derslerin hangi oturumda olduğuna ve hangi saatte olduğuna mutlaka dikkat ediniz. Sınava geç kalan öğrenciler alınmadığından dolayı sınav yerine sınav başlama saatinden önce gitmeye özen gösteriniz.

AÖL öğrenci girişi yaparak sistem üzerinden ders notlarını ve yaptığınız işlemleri adım adım görebilirsiniz.

4.3974358974359 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.40 (39 Oylar)