AÖL REHBER

aol e sinav nedir

Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınavlarında olduğu gibi Açık Öğretim Lisesi sınavlarında ve Açık Ortaokul sınavlarında e-sınav (elektronik ortamda sınav) uygulamasını gerçekleştirmeyi planlıyor. Bunun için gerekli çalışmaların başlatıldığı açıklandı. Peki nedir bu e-sınav? Nasıl uygulanır? Detaylar haberimizde..

Açık Lise e-sınav nedir? Açık Lise e-sınav randevu nasıl alınır? AÖL e-sınav sonuçları ne zaman açıklanır? AÖL e-sınav uygulaması hangi illerde uygulanmaktadır? Bu yazımızda sizlere Açık Lise e-sınav hakkında bilmeniz gereken tüm detayları anlatacağız..

 

Açık Lise e-sınav nedir?

Sınavın elektronik ortamda yapıldığı bir sınavdır. Öğrenciler internet üzerinden randevu alarak AÖL e-sınav'a girebilirler. 

E-sınavı tercih edilme sebepleri arasında maliyeti azaltmak gösterilebilir. Kağıt basımı gibi, nakliyesi gibi sınavın uygulanmasıi toplanması değerlendirilip sonuçların açıklanması hem zaman hemde maliyet açısından yük getirmektedir. E- sınav ise malietleri yarı yarıya güşürmektedir.

Öğrenciler e-sınav sistemine internet üzerinden randevu alarak belirli merkezlerde sınava girebilmektedirler.

 

 

AÖL e-sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Sınava girdikten sonra sonuçları hemen öğrenebilmektedirler. Sonuçların açıklanmasını beklemelerine gerek kalmamaktadır. Bu da adaylar açısından cazip gelmektedir.

Eğer MEB e-sınav uygulamasına geçerse fazla talep göreceği açıktır. 

 

AÖL 3. Dönem Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Açık Lise öğrencileri 3. dönem sonu sınavlarına 01-02 Temmuz 2017 tarihinde girecekler. Öğrenciler kayıt yeniledikten sonra ders seçimi yaptılar. Seçtikleri bu derslerin sınavına girecekler. 3 oturum şeklinde yapılacak sınavda binlerce aday ter dökecek.

01-02 Temmuz Sınavı Giriş Belgesi Ne Zaman Alınacak?

AÖL öğrencileri 29 Haziran 2017 tarihinden itibaren 01-02 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan AÖL 3. dönem sonu sınav giriş belgesini alabilirler. Bunun için AÖL öğrenci sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. 

AÖL öğrenci sistemine giriş için tıklayınız.

 

4.462962962963 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.46 (54 Oylar)