AÖL REHBER

açık orta okulu nedir

Açık Öğretim ortaokulu dışarıdan ortaokul diploması almak isteyenler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen uzaktan eğitim modelidir. Sizde açık öğretin ortaokuluna kayıt yaptırarak uzaktan eğitim sistemi ile Liseye geçiş aşamasını tamamlayabilirsiniz.

 

Kimler Açık Öğretim Ortaokuluna Kayıt Yaptırabilir?

İlköğretim 5. Sınıfını bitirdiniz veya 4 yıllık ilkokul eğitimini tamamladıysanız Açık Öğretim Ortaokuluna kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca ortaokulun 6. Sınıf, 7. Sınıf veya 8.sınıfından ayrılmış bir öğrencide Açık Öğretim Ortaokuluna kayıt yaptırabilmektedir.

Her yaş gurubundan isteyen herkes Açık Öğretim Ortaokuluna kayıt yaptırabilmektedir.

Bu sistemin en güzel avantajı her hangi bir nedenle okuyamayan veya eğitimini tamamlayamayan bireylerin uzaktan eğitim modeli ile eğitimlerini tamamlamaları amaçlanmıştır.

Eğer sizde Açık Öğretim Lisesi ortaokuluna kayıt yaptırmak istiyorsanız sizden istenen belgelerle Halk Eğitim Merkezlerine başvurmanız gerekmektedir. Özellikle ev hanımları, çalışmak zorunda kaldığı için okula gidemeyen bireyler, askerler, engelliler ve hastalar için düşünülmüş gayet önemli bir eğitim sistemidir.

Açık Öğretim Ortaokulu kayıt tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulmaktadır. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının Açık Öğretim Orta Okulu web sayfasından da takip edebilirsiniz.

Açık Öğretim Ortaokulu sitesine giriş için tıklayınız..

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 5.00 (1 Oy)