AÖL REHBER

aolden orgune gecis

Açık Liseden örgün öğretime geçiş şartları nelerdir? Açık Liseden örgün öğretime geçiş için herhangi bir kriter var mı? Açık Öğretim Lisesinden örgün öğretime geçmek için ne yapmam gerekiyor?

Açık Öğretim Lisesinde ders geçme ve "kredili sistem", örgün eğitim veren okullarda ise "sınıf geçme sistemi" uygulanmaktadır. Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren bir okula nakil yaptırmak isteyen öğrencilerin sınıf seviyesi, başarılı oldukları ortak derslere göre belirlenir. 

Örgün eğitim veren okullar, Açık Liseden tasdikname ile gelen öğrencilerin sınıf seviyesini, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararına göre belirler.

Açık Liseden örgün eğitime geçiş işlemleri amacıyla Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararının tam metnini okumak için buraya tıklayınız.

 

NOT:Geçiş prosedürü örgün öğretim iş takviminde belirtilmiş olan tarihler arasında yapılır.

Açık Liseden, örgün eğitime nasıl nakil yaptırabilirim?

1. Tasdikname alabilmek amacıyla Açık Öğretim Lisesine dilekçe veriniz. Dilekçenin ne zaman, kim tarafından, nereye verileceğiyle alakalı detaylı açıklamalar amacıyla buraya tıklayınız.

2. Tasdikname belgenizle birlikte, nakil amacıyla örgün eğitim veren kuruma kayıt takvimlerini de dikkatli bir şekilde araştırarak başvurunuzu yazpınız.

AÖL Çıkmış Soruları çözmek için tıklayınız..

NOT: (1) Örgün eğitim, devamlı bir biçimde yapılan, öğrencilerin tespit edilen vakit ve mekanlarda derslere katılmasının gerektiği eğitim türüdür. Örgün öğretim açık öğretimden, derslerin verilmesi ve katılma zorunluluğu ile ayrılır. 

4.45 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.45 (20 Oylar)