AÖL REHBER

açık lise sınavları

 

Açık Lisede eğitim yıllık sistem değildir, dönemlik sistem uygulanmaktadır.  Ayrıca açık lisede kredili sistem yani ders geçme usulü esas alınmaktadır. Açık Lisede bir yılda 3 dönem uygulanmaktadır. Her dönemin sınavı da farklı zamanlarda yapılmaktadır.

Her dönemin sınav yapıldığı ay farklıdır. Açık Lisede birinci dönem sınavları aralık ayında yapılmaktadır. İkinci dönem sınavları Nisan ayında yapılırken üçüncü dönem sınavları ise Temmuz ayında yapılmaktadır.

 

Açık Lise Sınav Zamanları:

  1. Dönem Sınavı : Aralık ayının ortalarında yapılmaktadır.
  2. Dönem Sınavı: Nisan ayında yapılmaktadır.
  3. Dönem Sınavı : Temmuz ayında yapılmaktadır.

Dönem sonlarında girdiğiniz ders sınavlarına göre dersi geçip geçmediğiniz ve buna bağlı olarak sınıfı geçip geçmediğiniz belli olmaktadır.

 

Açık Lise Sınavlarında Kaç Soru Sorulmaktadır?

 Açık Lise sınavlarında her dersten toplamda 20 soru sorulmaktadır. Girdiğiniz derslerin sayısına göre sorumlu olduğunuz soru sayısı da değişmektedir. Örneğin 4 dersten sınava giriyorsanız her ders için 20 soru sorulacağından toplamda 80 soru sorulmaktadır.

 

Açık Lise Ders Geçme Notu Kaç?

Açık Lise sınavlarında her dersten 20 soru sorulmaktadır. Her sorunun puan değeri 5 puandır. 100 puanlık sınav sisteminde 9 soruya doğru cevap vererek 45 puan alan bir öğrenci o dersin sınavından başarılı olmuş demektir.

 

Açık Lise Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanır?

Açık Lise sınavlarının yapılacağı tarihten 2-3 gün önce aol.meb.gov.tr adresinden öğrencilerin sınava girecekleri yerler ilan edilir. Sınav giriş yerlerinin açıklanacağı tarihler Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı AÖL iş takviminde duyurulmaktadır.

AÖL İş Takvimi için tıklayınız..

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 5.00 (1 Oy)