AÖL REHBER

aol sinav giris belgesi nasil alinir

Açık Lise Ön Kayıt Öğrencisi SInavlara Girebilir mi?

Eğer öğrenci açık lise ön kayıt öğrencisiyse kayıt şilemleri tamamlanmadığından dolayı sınavlara giremez. Eğer sınava girmek istiyorlarsa veyahutta Açık Lise ile ilgili diğer iş ve işlemlerinini yapılmasını istiyorlarsa sistemde aktif duruma gelmek zorundadırlar. Eğer bu ön kayıt süreci gereğinden fazla uzamış ise öğrenci mutlaka irtibat büyosuyla iletişime geçmelidir.

 

Bir Dönemde En Fazla Kaç Dersten Sınava Girilebilir?

Bir dönem için en fazla seçilebilecek ders kredisi toplam 35 tir. En fazla 35 kredilik ders seçebilirsiniz ve bu seçtiğiniz derslerin sınavına girebilirsiniz.

 

Eğer Sınav Giriş Belgesinde Seçilen Dersten Fazla Ders Varsa Ne Yapmak Gerekir?

Bazı öğrenciler sistem üzerinden ders seçimi yaparken eksik ders seçimi yapabilmektedirler. Alması gereken ders varken eğer öğrenci eksik ders seçmiş ise sistem otomatik olarak bu öğrencilere alması gereken dersleri atamaktadır. Bu durumda öğrenci kendi seçtiğinden ziyade sınav giriş belgesinde hangi dersler yazıyorsa o derslerden sınava girmek zorundadır.

 

Açık Lise Snavlarına Nerede ve Hangi Derslerden Gireceğim?

Sınavlara nerede gireceğinizi öğrenmek için sistem üzerinden "Öğrenci Numaranız" ve "Şifreniz" ile girerek sınav giriş belgesi almanız gerekmektedir. Aldığınız bu belgede sınava nerde gireceğiniz yazmaktadır.  Sınava gireceğiniz derslerde yine aynı şekilde sınav giriş belgesinde yazmaktadır.

AÖL Çıkmış Soruları çözmek için tıklayınız..

 

Açık Lise Sınavları Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Açık Lise sınavları sistem üzerinden duyurulan iş takvimine göre yapılamtadır. Sınavlar ise test usulü yapılmaktadır. Her ders için 4 şıklı 20 soru sorulmaktadır. 3 oturum şeklinde yapılmakta sınavlar. Her oturumun süresi 180 dakikadır.

1. Oturum Cumartesi 09:30

2. Oturum Cumartesi 14:00

3. Oturum Pazar 09:30 'da yapılmaktadır.

Derslerde Başarılı Olmak İçin Kaç Puan Almak Gerekmektedir?

Her ders için toplamda 20 soru sorulmaktadır. 4 şıklı olarak sorulan soruların her birinin puanı 5 puandır. Toplamda 100 puan alınabilinen ders sınavlarında 45 puanı almak yeterlidir. Yani kısaca 9 soruyu doğru cevaplarsanız o dersten başarılı sayılırsınız.

 

Açık Lise SInavlarında Yanlış Cevaplar Doğru Cevapları Götürür mü?

Hayır, götürmez.

 

Sınava Giderken Yanımızda Bulunması Gerekenler Nelerdir?

Açık Lise sınavlarına giderken yanınızda bulunması gerekeler şunlardır;

  1. Sınav Giriş Belgesi
  2. Nüfus Cüzdanı (Ehliyet, Pasaport)
  3. Öğrenci Kimliği (Olmasa da olur)
  4. Kalem Silgi

 

Açık Lise Sınavlarında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Sınavda salon başkanının ve gözetmenin belirttiği bütün kurallara uymalısınız
  • Cevap kağıtları adınıza düzenlenmektedir. (yedek salondakiler hariç) Mutlaka bilgilerinizi sınavdan önce kontrol ediniz. Hata veya eksiklik varsa salon görevlilerine sınav başlamadan önce bildiriniz.
  • Cevap anahtarını kodlarken dikkatli olunuz. Yanlış yerleri kodlamayınız.

 

Açık Lise Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğreneceğiz?

Açık Lise sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı iş takviminde belirtilmektedir. İlan edilen tarihte sisteme girerek sınavda aldığınız notu öğrenebilirsiniz.

Sınav sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız..

4.4545454545455 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.45 (22 Oylar)