AÖL REHBER

açık lise sınav yeri öğrenme

Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptırırken veya açık lise kaydınızı yenilerken Milli Eğitim Bakanlığının web sayfasından aol.meb.gov.tr internet üzerinden formu doldurmamız gerekmektedir. Kayıt formunun üzerinde hangi ilde sınava girmek istiyorsak o ili belirtiriz ve sınav merkezini seçeriz.

Açık Lisede 3 dönem eğitim verilmektedir. Bu eğitim dönemleri sonunda da öğrenciler sınava girmektedirler.

Sınava nerede gireceğinizi öğrenmek istiyorsanız aol.meb.gov.tr adresine girerek sınav giriş belgesini almanız gerekmektedir. Sınav Giriş Belgesinde sınava hangi okulda, hangi saatte ve hangi derslerden sınav olacağınız yazmaktadır.

Sınav giriş belgesi nasıl alınır? 

 

Açık Lise Sınav Yerini Nasıl Değiştirebilirim?

Seçilen sınav merkezinde daha sonradan eğer bir değişiklik yapmak istersek sınavdan en az 45 gün önce HEM ( Halk Eğitim Merkezi) veya Mesleki Eğitim Merkezine müracaat ederek sınav merkezini değiştirmemiz mümkündür.

Bunun dışında çok özel durumlarda da örneğin hastalık veya diğer geçerli mazeret durumu var ise sınava 2 gün kala Halk Eğitim Merkezlerine veya Mesleki Eğitim Merkezlerine müracaat ederek mazeretimizi gösteren resmi bir belge ile sınav yerini değiştirmemiz mümkündür.

Mazeretiniz kabul edildiğinde sizin istediğiniz en yakında yerdeki sınav yerinde sizi sınava alacaktır. Eğer geçerli mazeretiniz yoksa belirlenmiş tarihler dışında sınav merkezini değiştirmeniz mümkün değildir.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 5.00 (1 Oy)