AÖL REHBER

aol sinav suresi

Açık Lise öğrencileri her dönemin başında ders seçimi yaparlar ve seçtikleri bu derslerden dönem sonunda sınava girerler. AÖL sınavlarında her ders için 20 soru sorulmaktadır ve her sorunun değeri 100 puanlık sistem üzerinden 5 puandır. 

Açık Lise sınavı ne zaman yapılır? AÖL sınav süresi ne kadardır? AÖL sınav kuralları nelerdir? Bu yazımızda AÖL sınav süreleri hakkında bilmeniz gereken tüm detayları anlatacağız. Ayrıntılar yazımızın devamında..

 

Açık Lise Sınavları Ne Zaman Yapılır?

Açık Lise sınavları her dönemin sonunda yapılmaktadır. 3 oturum şeklinde yapılır. Sınavların 2 oturumu bir günde son oturum ise bir günde yapılır ve 2 günde tamamlanır. Adaylar sınav giriş belgelerinde yazan yerlerde belirtilen derslerden sınava girmek zorundadırlar. 

AÖL Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

AÖL 01-02 Temmuz sınavı hazırlık sayfası..

 

Açık Lise 2. Dönem Sonu Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

AÖL 2. dönem sonu sınavı 18-19 Mart 2017 tarihinde yapılacak. Binlerde adayın ter dökeceği 2. dönem sonu sınavı için mutlaka sınav giriş belgesini almayı unutmayın. AÖL 18-19 Mart 2017 tarihinde yapılacak sınavın sınav giriş belgesini AÖL öğrenci sistemi üzerinden 14 Mart 2017 tarihi itibariyle alabilirsiniz. 

SInav giriş belgesinde hangi okulda sınava gireceğiniz ve hangi derslerden sınava gireceğiniz yazmaktadır. Ayrıca sınav giriş belgenizde yazan oturum numarasına, tarhi ve saatine dikkat edin. 15 dakikadan fazla geç kalan adaylar sınava alınmadığı için sınav günü geç kalmamaya mutlaka özen gösterin.

 

Açık Lise Sınav Süresi Ne Kadardır?

Açık Lise sınavları cumartesi 2 oturum, pazar 1 oturum olmak üzere 3 oturum şeklinde yapılmaktadır. Bu oturumların her birinin süresi 180 dakikadır. İster bir dersten sınavınız olsun ister altı dersten farketmiyor. 180 dakika sınavda kalmak hakkınız vardır. İlk yarım saat ve son 5 dakika sınavdan çıkmak yasaktır. 

NOT: SInav başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen adaylar sınava alınmaktadır fakat sonrasında gelenler alınmamaktadır. O yüzde sınava geç kalmamaya özen gösterin.

 

AÖL Sınavına Nerede Gireceğim?

Açık Lise sınav giriş yerinizi öğrenmek için AÖL öğrenci sistemine giriş yaparak sınav giriş belgenizi almanız gerekiyor. Sınava nerede gireceğiniz ve hangi derslerden sınava gireceğiniz bu belgede yazmaktadır. Sınav giriş belgesinde yazan okulda sıava gireceksiniz. Belirtilen oturuma ve saate dikkat ediniz.

AÖL öğrenci girişi için tıklayınız..

 

Açık Lise Sınavına Giderken Yanıma Ne Almalıyım?

Açık Lise sınavına giderken yanınıza sınav giriş belgesini ve nüfus cüzdanınızı almayı unutmayın. Ayrıca silgi ve kurşun kalemde alın zira sınavda dağıtılmayacaktır.

 

Açık Lise Sınav Yerini Değiştirebilirmiyiz?

Evet değiştirmeniz mümkün. Detaylı bilgi için tıklayınız..

 

4.6521739130435 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Derecelendirme: 4.65 (46 Oylar)